Επελαύνει … και στο κύπελλο ο Άρης Πέρδικας

2013-12-18 21:00

Με αφορμή την σημερινή νίκη-πρόκριση του Άρη Πέρδικας στην επόμενη φάση του κυπέλλου

ΕΠΣ Θεσπρωτίας, ο Παν. Καρίμαλης δημοσίευσε στην ομάδα «ArisPerdikas» το κάτωθι άρθρο:

Άρης Πέρδικας-Δόξα Γαρδικίου 2-1 (τα γκολ ο οι Θωμάς Μπιστιώλης & Γεώργιος Κώστας. Ο τελευταίος με πέναλτυ).

Η ΟΜΑΔΑ: 1.-Ντούγιας Ντίνος, (αρχηγός), 2.-Παντούλας Β.Νίκος (65' Μώκος Φώτης), 3.-Σταύρου Νίκος, 4.-Ιλβανίδης Κωνσταντίνος, 5.-Καρίμαλης Στέφανος 6.-Λαλλάς Θανάσης, 7.- Κουλούρης Σωκράτης.(80΄Ευαγγέλου Βαγγέλης), 8.-Μπιστιώλης Βαϊος (30΄Κώστας Γεώργιος), 9.-Καρίμαλης Δημήτρης, 10.-Μπιστιώλης Θωμάς, 11.-Κατσάκου Εντρι

Δύο λόγια για το παιχνίδι: Η επίσημη έναρξη ήταν σήμερα, καλή ημέρα, δυνατός αντίπαλος, πιο ζεστός ο κόσμος.(Παλιές καλές ημέρες ΕΔΡΑΣ....) Το πρώτο ημίχρονο καλύτεροι οι αντίπαλοι προηγούνται 0-1. Στο δεύτερο δυναμώσαμε και αρχίσαμε να πιέζουμε, κάνει θέατρο ο αντίπαλος τερματοφύλακας και δίνει έμμεσο φάουλ (φρικ κικ) εντός περιοχής του Γαρδικίου, και 1-1 με σουτ δυνατό του Θωμά Μπιστιώλη. Δύο λεπτά αργότερα πέναλτυ υπέρ μας και χέρι-κόκκινη κάρτα. Το πέναλτυ το μετατρέπει σε γκολ 2-1 ωραίο ο παλαίμαχος Γιώργος Κώστας, που το πανηγυρίζει  ομολογουμένως άσχημα και παίρνει δίκαια την κόκκινη κάρτα στο 75-80΄περίπου. Μετά πίεση των αντιπάλων και τελειώνει το ματς.... Το Γαρδίκι σπίτι του και εμείς στην επόμενη φάση του ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΠΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ.