Από νίκη σε νίκη ο Άρης Πέρδικας

2013-12-02 00:59

Ο πρώτος γύρος του πρωταθλήματος τελείωσε και βρήκε την ομάδα του χωριού μας να φιγουράρει

στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μόνη πρώτη και αήττητη. Στο τελευταίο παιχνίδι του πρώτου γύρου η ομάδας μας κατέβαλλε δύσκολα όπως καταμαρτυρά και το τελικό σκορ (3-2) την Γκρίκα-Ψάκα. Η ομάδας της Γκρίκας-Ψάκας προηγήθηκε μάλιστα στο σκορ. Χρειάστηκαν όμως μόλις πέντε λεπτά στην ομάδα μας για να κάνει την ολική ανατροπή. Συγκεκριμένα στο διάστημα 35-40 και μάλιστα με τον ίδιο σκόρερ τον Δημ Καρίμαλη. Με αυτό το σκορ (2-1) οδηγήθηκαν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου Στο δεύτερο ημίχρονο και με την ψυχολογία υπέρ της , λόγω της ανατροπής του σκορ, η ομάδα του Άρη ήταν εμφανώς ανώτερη, ανωτερότητα η οποία επισφραγίστηκε με ένα ακόμη τέρμα με σκόρερ αυτή την φορά τον Θωμά Μπιστιώλη. Το μόνο που κατάφερε η αντίπαλη ομάδα ήταν να μειώσει το σκορ στο 85ο λεπτό σε 3-2, σκορ το οποίο και έμελλε να είναι το τελικό, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των φιλοξενούμενων να φτάσουν στην ισοφάριση .